Tak jsem jednou chtěl napsat článek.

23. září 2006 v 16:47 | Dandhi
Dnes jsem se odhodlal, že něco napíšu, něco opravdu velkého, gigantického, až bombastického. Měl jsem dokonce i námět, který snad jednou i zpracuji. Ale lépe než bych to dokázal teď. V půlce psaní, když jsem zrovna popisoval Alenku v soutěži O nejlepší předvádění keře v její herecké etudě na téma rulík zlomocný, jsem si naráz uvědomil, že je to hrozná chujovina a zděšen tímto zjištěním, jsem to náhle, bez jakéhokoliv předchozího přemýšlení smazal. Možná je to škoda, třeba to mohla být velkolepá věc. Ale nebude. Byla ztrhána a vhozena do předčasně smazaných věcí. To je zajímavá věc. Kolik asi bylo u všech autoů těhle blbostí vhozených do koše. Třeba takový William Shakespeare možná chystal alternativní pokračování Romea a Julie, popisující jejich případné manželství po 20 letech pod jménem Romeo a Fúrie. Ale pak si řekl: "To je ale hovadina!" a zahodil to do koše. Dobře nám tak, to bychom asi nepřežili. Romeo a Julie je symbol velké lásky. Kdyby Vilda sepsal popis jejich pozdějšího manželství, zničil by nám jednu velkou iluzi. A to by byla škoda. Nebo třeba Bukowski chtěl někdy napsat lyrickou píseň o nebi. A Mirek Dušín možná měl být původně nadržený puberťák. Třeba v té haldě nedopsaných jsme ztratili stovky velkých děl. Což je škoda. Ale zas nás zachránila od spousty hovadin, což je naše jediné štěstí. No, asi bych měl tenhle článek něčím ozvláštnit. Třeba poezií. Rozhodl jsem se, že tu uveřejním svou kdysi dávno napsanou Ódu na helmu. Tu báseň už mnoho z vás slyšelo, ale pořád ve mne tkví naděje, že nějakého náhodného kolemjdoucího přesvědčí ke změně účesu:
Óda na helmu
Já hledím hledím ráno do zrcadla
a pátrám pátrám, co nová móda žádá.
Buď háro po pás a nebo plešku hladkou,
To vše je slabé, co zkusit to tak s patkou?
Nic pro mě není, ni jeden dredík pouhý,
když chci se státi symbolem ženské touhy.
Když tu uvidím nevěříc svým očím,
to s radostí si štěstím povyskočím
toť v rukou svírám mou fotku teď už dávnou,
když hledím na ni,snad bohové mi mávnou!
Na fotce dítko malé, co má tak krásný vlas,
a naráz v hlavě svitne mi: Helma!Krása krás!!!
A proto…
Ej, ej už neváhej,
popadni kastrol a nasaď jej!
Ej, ej tak si ho dej,
vezmi si nůžky a stříhej!
… páč náš život je krátký a bezútěšný
a letí si rychleji než telegram spěšný.
Tak chceš- li smysl svému životu dát,
nezbývá nic jiného,než si hned helmu ostříhat!
(sbor) HELMOID SUPERIOR!
Vyjíždí s úpadkem na souboj!
HELMOID SUPERIOR!
Jest lidstva nový vzor!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alushhka Alushhka | 24. září 2006 v 18:01 | Reagovat

heh, báseň už sice znám, ale neubírá jí to na působivosti:) Hej, ale musím říct že nevím jestli by náhodnému kolemjdoucímu slušela helma:D A škoda žes nedokončil původní článek, mohl být velice zajímavý:)

2 Dandhi Dandhi | 24. září 2006 v 19:35 | Reagovat

Ali, právěže helma nesluší nikomu, v tom je její krása. A když se nad tím zamyslíš, tak na účesu, který nikomu nesluší, musí být nějaké vyšší poslání.

3 ATagscagsZoock ATagscagsZoock | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 21:59 | Reagovat

This condition is fairly restricted to the reproductive system and might have several causes such as a consequence of injury or abnormal blood circulation within the testicles.  He is content, and the opposite of our thoughts old age has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama