Čtěme a bojme se...

25. dubna 2007 v 0:01 | Dandhi
RYBÍ ÚTOK NA LIDOVÝ DŮM! PAROUBEK V ŠOKU
Předseda ČSSD byl odvezen do nemocnice - Zákeřný úder rozvířil politickou scénu
PRAHA - Předsedu ČSSD a bývalého premiéra Jiřího Paroubka včera v Lidovém domě čekal šok. Během tiskové konference, kde se měl vyjádřit k připravované vládní reformě, ho neznámý muž s buřinkou praštil rybou do týla.
" Nemohli jsme nic dělat." popisuje situaci poslanec Zdeněk Škromach. " Vrhli jsme se na něj, ale byl příliš rychlý. Snad bude předseda v pořádku." Paroubek byl s lehkým otřesem mozku odvezen do nemocnice. Dnes už je jeho stav stabilizován a po svém mluvčím vzkázal, že za útokem na jeho osobu jistě stojí ODS. " To je ale nehorázná hovadina, pane redaktore," hájí se předseda vlády Miroslav Topolánek. " Kdybychom snad někdy chtěli na pana Paroubka opravdu spáchat atentát, použili bychom mnohem větší rybu."
Zmatek, vztek i radost
Útok rybou rozjitřil českou politickou scénu. " Tento odporný akt násilí naše strana jednohlasně odsuzuje. Vždyť ta štika byla ještě živá a zjevně podměrečná! Postaráme se o to, aby byl pachatel obviněn z týrání zvířat." hřímá předseda Strany Zelených Martin Bursík. " Ti kluci opálení jsou všehoschopní." nechal se slyšet Jiří Čunek. K situaci se prostřednictvím svého mluvčího neopomenul vyjádřit ani Václav Klaus: " Pan prezident s panem Paroubkem soucítí a přeje mu brzké uzdravení." Náš zdroj z Hradu nám však prozradil, že se Václav Klaus mohl po zaslechnutí zprávy o rybím políčku smíchy potrhat.
Můžou za to anarchisté?
Pachatel se po půl hodině sám přihlásil na nejbližší policejní stanici. Podle policistů, kteří v té době měli službu, se muž svým činem přímo vychloubal. Už to, že unikl z budovy plné bodyguardů, svědčí buď o neschopnosti ochranky nebo o tom, že pachatel budovu dobře znal a svůj čin si pečlivě naplánoval. Ředitel BIS Jiří Lang se uvedl, že šlo s největší pravděpodobností o útok anarchistické skupiny SAR ( Svaz Anarchistů a Rybářů, pozn.red. ), která se před dvěma lety proslavila tzv. " Kapřím incidentem", při kterém byl Buckinghamský palác zavalen hromadou ryb z jihočeských rybníků.
S jiným vysvětlením přichází politolog František Kibic z Univerzity Karlovy: " Je již dlouho známo, že nic tak nezvedne politikovy preference jako soucit a dojetí voličů. Je docela dobře možné, že útok zinscenoval sám Paroubek."
Totožnost ani motiv pachatele zatím veřejnost nezná. Už dnes ale někteří aktivisté demonstrují před Lidovým domem za jeho propuštění. " Je to lidový hrdina. Novodobý Jánošík. Zaslouží si dostat medaili a ne pouta!" prohlašuje organizátor demonstrace Bohumil Bumbal.
Náš zdroj z policejních kruhů nám poskytl zajímavé informace, které by snad mohly osvětlit motiv pachatelova činu. Na otázku, proč praštil předsedu ČSSD štikou po hlavě, prý obviněný odpověděl pouze: " Přišlo mi to jako dobrý nápad." (dnd)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 redbeatle redbeatle | 25. dubna 2007 v 7:20 | Reagovat

Héj, to je dobré!:) dnd, snad Dandhi??;)

2 Gaspacho Gaspacho | Web | 25. dubna 2007 v 17:18 | Reagovat

:D

Ale fakt...chudák ryba...

3 Rýža Rýža | Web | 25. dubna 2007 v 23:19 | Reagovat

no...první co mě napadlo bylo...to je dobré...ale už to tu jednou bylo, tak bych se asi neměla opakovat:) Ale...je to fakt dobré!!!:)

4 Alushhka Alushhka | 26. dubna 2007 v 11:59 | Reagovat

:D

5 Semínko Semínko | E-mail | 3. května 2007 v 1:52 | Reagovat

Ty joo...vystihls jejich charaktery na jedničku, taková fejetonová kritika té naši polit..patetický scény...

Fakt smekám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama